Siyah Sarımsak Nedir?

1

Bilmediğiniz ve detaylarını öğrenmek istediğiniz pek çok konu olabilir. Bu konular önemli ölçüde “Ne Demek?” suali ile araştırılır. Bu konulara ise doğru ve anlamlı yanıt hazırlamak gerekir. Çünkü bu şekildeki detayların cevaplarını merak eden bireyler, kesin cevabı buldukları takdirde yeni bilgi öğrenirler. Yepyeni detaylar her zaman bir birey için değerli bir konudur. Peki siyah sarımsak ile alakalı ne biliyorsunuz?

Siyah sarımsak hakkında öğreneceğiniz kısa bir bilgi, sizi önemli ölçüde geliştirebilir. Günümüzde zaman hızlı geçiyor. Dikkat ederseniz kısa ve öz bilgi daha önemli. siyah sarımsak hakkında aşağı bölümde yer alan öz bilgi, sizin için çok değerli olacaktır. Belki de bu bilgiyi arkadaşlarınız ile paylaşacaksınız.

Siyah Sarımsak Nedir?

Siyah sarımsak ile alakalı internet üzerinde araştırma yaptığımda aşağı kısımda yer alan özet bilgi ile karşılaştık. Bu konu sizin ihtiyacınızı görecektir diye bir fikir yürütüyoruz.

İlk kez 2004’de Güney Kore’de Scott Kim adlı biri tarafından keşfedilen siyah sarımsak topraktan zannedildiği gibi siyah olarak çıkmamaktadır. Normal beyaz ve çok kullanılan sarımsağın belli aşamalardan geçirilmesi ile elde edilir. Sarımsaklar soyulmadan, bütün baş halinde bir parça folyoya sarılır ve fermantasyon için kullanılan özel cihazın içine bırakılır. Cihaz 60–75 santigrat dereceye ayarlanır. 30 veya 40 gün boyunca normal beyaz kabuklu sarımsak % 70 – 85 arası bir neme maruz bırakılır ve kuruması beklenir. Bu süre içinde sarımsaklar fermente olmakta ve beyaz olan dişlerinin her biri siyahlaşmaktadır. Siyah renk fermente işlemi sırasında gerçekleşen aminoasit ve şekerlerin reaksiyona girmesi ve koyu renk veren bir maddeye dönüşmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu tekniğe gıda teknolojisi kapsamında “Maillard Reaksiyonları” adı verilmektedir. Gıdaların lezzetini artıran, rengini değiştiren bir reaksiyondur. Süre bitiminde elde edilmiş olan siyah sarımsaklar 7 gün kadar serin, kuru bir ortamda tutulup paketlenmektedir.

Bu konuda yukarıda bahsi geçen cümleyi incelediyseniz, yeterli bilgiye sahip oldunuz demektir. siyah sarımsak ile alakalı her şeyi bilmek zorunda değilsiniz.

Öğrenmek istediğiniz bilgiyi yukarıdaki sarı çerçeve içerisinde öğrendiniz diye düşünüyorum. siyah sarımsak ile alakalı çok detay var ve her şeyi okuyacak değilsiniz.

Kısacası;

Bahsi geçen konuda öğrendiğiniz detayları hayatınızda mutlaka uygulamaya geçirmelisiniz. Bu detayları hatırlayamama olasılığınız var ise bu yazıyı YER İMLERİNE kaydedebilir ve TEKRAR BU SİTEYİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

 

Abone Olarak Yeni Yazılardan Haberdar Olmak İster Misin?

Okuyucu Değerlendirmesi
[Toplam: 0 Yüzde: 0]

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.