Saç Uzatmanın Yolları [ETKİLİ ÇÖZÜMLER]

1

Saçlarınız istediğiniz gibi uzamıyor ve siz bunun için ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Saç uzatmanın yolları hakkında bilgileri bu yazıda sizler için paylaşmak istiyoruz.. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki saçın uzaması sağlıklı olmanıza bağlıdır. Su verilmeyen bir çiçek nasıl solarsa bakımsız saçlarda sağlığını kaybeder ve saçın uzaması yavaşlar.

Saç Uzatmanın Yolları Hakkında Bilgiler

Saç Uzatmanın Yolları
Saç Uzatmanın Yolları

Saçın yaşam döngüsü 3 evreden oluşur. Bunlar büyüme, geçiş, dinlenme-dökülme evreleridir. Büyüme evresi saç kökünden çıkan saçın uzamaya devam ettiği dönemdir. Bu dönemde saçların daha hızlı ve sağlıklı uzaması için dışarıdan takviyeye ihtiyaç vardır. Sağlıklı bir saç ayda ortalama 2,5 cm uzar. Saç kesimi saçlarınızı uzatmaz, kırıkları önleyerek daha sağlıklı görünmesini sağlar. Saç kurutma makinesi, saç düzleştiriciler, maşa… gibi saç şekillendiriciler saçların kurumasına neden olarak uzamasını yavaşlatır. Saçlarınızı çok fazla taramakta saçınızı yıpratacaktır. Saçınızı daha az taramalı ve kafa dibinize masaj yapmalısınız. Yaptığınız masaj kan dolaşımını hızlandırarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Saçların uzamasında beslenme de çok önemlidir. Özellikle sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme şekli, bol su içmek ve düzenli uyku sağlıklı yaşam için ne kadar gerekliyse sağlıklı saçlar içinde o kadar gereklidir.

Saç uzatmanın yolları arasındaki en önemli yöntemlerden biri de saçınıza gerekli bakımı yapmaktan geçer. Bu aşamada ise bitkisel saç bakım ürünleri sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Bitkisel saç bakım ürünleri saçınızı kökten uca beslerken saçınızın hızla uzadığını fark edeceksiniz. İçeriğindeki zengin bitkisel içeriği saçınızın ihtiyacı olan nemi kazandırarak saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacak.Bitkisel şampuanların içeriğinde yer alan ısırgan otu gibi bitkisel içerikler saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçınızın daha hızlı uzamasını sağlar. Saç, kaş ve kirpiklerin uzamasındaki önemi herkes tarafından bilinen tatlı badem yağı da bitkisel saç bakım serumlarının içinde mevcut olup saçınıza gerekli E vitaminini vermektedir. B grubu vitaminler özellikle de provitamin B5 saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için çok önemlidir. Saçınız için her şeyi düşünen garlex bu vitaminleri de şampuanında bulundurarak işinizi kolaylaştırır. Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak o kadar da zor değil.

En iyi şampuan hakkında bilgiler edinmek için sitemize abone olun ve saç sorunları ile ilgili çözümleri sizlere sunalım.

Abone Olarak Yeni Yazılardan Haberdar Olmak İster Misin?

Okuyucu Değerlendirmesi
[Toplam: 1 Yüzde: 5]

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.