Saç Dökülmesini Önlemek İçin Lavanta

0

Saç dökülmesini önlemek için birçok yöntem mevcut iken bu sağlık sorunun hala bu aşamada ilerlemesi şaşılır derecede. Saç dökülmesini önlemek için neler yapılmalı, ne gibi çareler var sürekli bunları yazıyoruz. Bu yazımızda saç dökülmesi sorununa çözüm olarak doğal bir yöntem Lavantayı anlatacağız.

Saç bakım kremini doğal yolla oluşturacağız: Bir miktar lavantayı sıcak suya atarak karıştırın ve kaynatın ardından demlenmeye bırakın, lavantanın suyu ılıyınca süzün ve lavantadan süzülen suyu bir süre bekletin. Saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra saçlarınızı lavanta suyu ile yıkayıp yarım saat bekleyin, bekleme süreci bitince saçlarınızı soğuk su ile durulayın. Lavanta suyunu hazır olarak da satın alabilirsiniz.

Oluşan lavanta suyu saç dökülmesini önlediği gibi saçların daha gür çıkmasını da sağlıyor. Saçlarınızın gürleşmesi için bu formülü kullanabilirsiniz. Genellikle saçları yıkarken yapılan bir hata ise çok sıcak veya sıcak su ile yıkamaktır. Saçlarınızı ılık suyla yıkarsanız bu da bir nebze olsun saçlarınızda ve saç derinizde problem yaşamayı önler. Saç dökülmesini önlemek için bu basit ve etkili formülü es geçmeyin.

Lavanta Yağı

Lavanta suyu kadar önemli bir diğer madde lavanta yağıdır. Özellikle yağlı saçlarınız varsa lavanta yağı ile 3 günde bir saç derinizi masaj yaparak yarım saat kadar bekleyip ardından saçlarınızı yıkamanız saç derinizdeki yağlanma ve beraberinde getirdiği bir çok soruna karşı iyi gelecektir. Ancak saf lavanta yağı kullanmanız oldukça önemlidir, piyasada satılan yağların bir çoğu maalesef orijinal lavanta yağı değil lavanta esansıdır.

Saç dökülmesine karşı lavanta suyu ve yağını anlattığımız yazımız burda sona eriyor. sizlerde bildiklerinizi ve  yorumlarınızı yazarsanız sitemizin daha fazla insana yaralı olmasına katkı sağlarsanız. Saç dökülmesinde lavanta yazımızı beğendiyseniz yazımızı çeşitli sosyal medya araçlarında paylaşırsanız seviniriz.

en iyi şampuan

Abone Olarak Yeni Yazılardan Haberdar Olmak İster Misin?

Okuyucu Değerlendirmesi
[Toplam: 1 Yüzde: 5]

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.