Saç Dökülmesi ve Engelleyecek Etken Maddeler

0

Bitkiler benzersiz görevleriyle donatılmış üstün içerikli özelliklere sahip bir yapıda yaratılmışlardır. Sadece saç sorunu yaşayanların değil sağlıklı saçların devamı içinde kullanılmalıdır.

1- ISIRGAN OTU

Isırgan Otu
Isırgan Otu

Pek çok hastalığa ve cilt sorununa iyi gelen ısırgan otu bitkisi kuvvetlendirici etkiye sahip bir bitkidir. Gerek organların gerekse saçların kendini yenilemesini ve hücrelerin kendini tedavi etmesini hızlandırır. Saçların sağlıklı uzaması, saç diplerinin kuvvetlenmesi, saç derisinde meydana gelen cilt hastalıkları ve saçların matlığını giderme gibi birçok görev üstlenir.

Isırgan Otlu Şampuan Hakkında Bilgi

Saçlarınız büyük bir hızla dökülüyorsa ve uzatma konusunda büyük bir çaba sarf ediyorsanız ısırgan otundan yararlanabilirsiniz. Isırgan otunun saçlar üzerindeki en büyük faydası kepek oluşumunu gidermesidir. Kepeğe neden olan saç derisi sorunlarını kökünden halleden ısırgan bitkisi önerilen oranlarda kullanıldığında kepeği gidererek saç diplerinin oksijen almasını sağlar. Saçlar daha hızlı uzar ve parmaklarınızın arasından akıp giden saçlara sahip olursunuz.

2- SARIMSAK

Sarımsak
Sarımsak

Sarımsak bitkisinin en önemli özelliği saç dökülmesini durdurmasıdır. Hatta dökülen saçların yerine yenilerinin gelmesini bile sağladığı görülmüştür. Sarımsağın içinde bulunan sülfür ve selenyum dökülen saç hücrelerine ulaşarak tamir edilmesini sağlar. B vitaminleri bakımından da zengin olan sarımsak bitkisi bu etkisiyle saçların parlamasını ve saç tellerindeki yıpranmış yüzeyi onarmaya yarar. Saç tellerinin mat, cansız ve donuk olmasından şikayet eden bayanlar sarımsak bitkisinden faydalanabilirler. E vitamini de içeren sarımsak, saçların yumuşamasında etkilidir. Sarımsak dökülmeyle birlikte, yıpranmayı azaltır aynı zamanda size dolgun ve hacimli saçların anahtarını sunar.

3- PAPATYA

Papatya
Papatya

Papatya bitkisinin saçlarda yarattığı etki yumuşaklıktır. Saçlarınız sert ve boyalardan dolayı yıpranmış olabilir. Papatya bitkisinin içeriği saçlarınızı anında canlandırıp parlatır. Papatya bitkisinin saç derisi kaşıntıları, kepeklenme ve döküntü gibi hassasiyetlere iyi geldiği bilinmektedir. Papatya bitkisi kaynar suda bekletilerek kullanıldığı gibi şampuan özünde papatya olan temizleyicilerden de yararlanılabilir. Saçlarına her daim bakım uygulayamayan bayanlar için papatya özleri içeren bitkisel şampuan tercih edilir.

4- MENEKŞE

Menekşe
Menekşe

Menekşe antioksidan maddeler içeren bir bitkidir. Antioksidan özelliği yanında A ve C vitaminleri içerir. Bu özellikleri sayesinde saçlara yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Menekşe bitkisi saçlara canlılık kattığı gibi dökülmesini de engeller. Dökülme sorununu her mevsimde yaşayan kişiler için menekşe bitkisi ideal bir bakım önerisi olabilir. Saçlarının dolgun ve mat olmasından yakınan bayanlar için menekşe bitkisi bitkisel tedavi yöntemlerinden biri olabilir. Saçlara bitkisel tedavi yolu ile uygulanacak menekşe friksiyon yöntemi ile uygulanır. Saç tellerine eşit şekilde dağılan menekşe öz suları ile daha pürüzsüz saç tellerine sahip olabilirsiniz.

5- BUĞDAY

Buğday
Buğday

Buğdayın içerik olarak en önemli yapıtaşı E vitaminidir. Buğday ruşeymi denilen madde vücuda olduğu kadar saçlara da etkilidir. E vitaminin saçlar üzerindeki etkisi tamamen canlandırma ve yenilemedir. Saçlarınız daha sağlıklı, parlak ve dolgun olacaktır. Buğdayın içinde yer alan sadece E vitamin değildir. Protein, fosfor, kalsiyum, demir ve çinko bakımından da zengin bir içeriğe sahip olan buğday saçlardaki dökülmeyi de azaltır. Bitkisel şampuan içinde kullanılarak etkisi hissettirilmiş ve doğal yapısı bozulmadan içeriğe eklenmiştir. Beslenirken de en önemli besin kaynağımız sayesinde tükettiğimiz buğday bir takım işlemlerden geçirildiği için çok sağlıklı olmayabilir. Saçların dökülmesini etkileyen bu sorunlar ekmek üreten sanayiler için adeta bir açık olarak gözüküyor. Besin yolu ile alınamayan buğday ve özlerini saç bakımında bitkisel şampuan ile alabilirsiniz.

Abone Olarak Yeni Yazılardan Haberdar Olmak İster Misin?

Okuyucu Değerlendirmesi
[Toplam: 0 Yüzde: 0]

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.