Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

0

Başlamadan önce lazer epilasyon nedir bu konuda bilgi vermek gerekir. Çünkü lazer epilasyon hakkında bilgi sahibi olduktan sonra konu hakkında kafanızda mevcut olan sorular daha anlaşılır hale gelecektir.

Lazer epilasyon, insanların sıklıkla başvurduğu ve başarılı sonuçlar doğuran tedavi yöntemlerinden biri olarak, istenmeyen tüy köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve yok edilmesi prensibine dayanmaktadır.

Lazer epilasyon uygulaması

Lazer epilasyon uygulaması hakkında merak edilen konuların başında ise lazer epilasyon sonuçları gelmektedir. Yani tedavi uygulandığında lazer epilasyon sonrası elde edilecek başarı oranı nedir? Burada dikkat edilecek en önemli husus tedavinin kim tarafından ve nasıl gerçekleştirildiğidir. Çünkü gelişi güzel lazer epilasyon uygulamaları sonucu kıllardaki incelmeden ve azalmadan ziyade artma yaşayanlarla birlikte kalıcı yanık izleri ile yaşamak zorunda kalma durumları maalesef ki olmaktadır.

Lazer epilasyon zararları

Diğer merak edilen husus lazer epilasyon zararları konusudur. Lazer epilasyonda uygulanan ışınlar sadece orta deriye kadar ulaştığından dolayı ışınların deri altına ve iç organlara yayılma durumu söz konusu olmamaktadır. Bununla birlikte lazer ışını yayılan bir ışın olmadığından dolayı sade atış yapılan bölgede ve belli bir derinliğe kadar etki etmektedir. Ayrıca cilt ve kıl tipine uygun enerji kullanıldığı zaman kesinlikle iz bırakma durumu yaşanmamaktadır.

Lazer epilasyon çeşitleri

Lazer epilasyon çeşitleri konusunda ise kullanılan sistemler oldukça sık değiştiği için, her yıl yeni formatta ortaya çıkan makineler ile uygulamalar yapılmaktadır. Laser epilasyonda kullanılan başlıca laserler ise Alexander, Nd yag ve day laserdir. Lazer epilasyon süresi ise vücut bölgelerinde 4-6, yüz bölgelerinde 6-12 seans kadar sürebilmektedir.

Abone Olarak Yeni Yazılardan Haberdar Olmak İster Misin?

Okuyucu Değerlendirmesi
[Toplam: 0 Yüzde: 0]

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.