Keratin Hakkında Herşey [GENİŞ REHBER]

Keratin saç, tırnak ve diş minelerinde bulunan çok güçlü bir proteindir. Saçlarınız boyalardan, açıcılardan ve birçok kozmetik üründen dolayı çok güçsüzleşir. Bakımsız bir görünüme kavuşur. Saçlarınızın bakımlı, hacimli, dolgun ve parlak bir görünüme kavuşması için keratin takviyesine ihtiyacı vardır. Keratinin diğer bir özelliği de kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olanlar saçlarını kalıcı fönlü olarak kullanabilirler. Sizi her gün fön ve düzleştirici derdinden kurtarır.

Keratin saç tellerinin ana maddesidir. Saç tellerinde bulunana keratin, saç boyaları saça uygulanan açma işlemleri, saça her gün uygulanan fön ve düzleştirici saçlara zarar verir ve saçlardaki keratin miktarının azalmasına neden olur. Keratini azalan saçlar sönük, cansız, mat ve sert görünür ve aynı mısır püskülü gibidir.

Keratin Bakımı

Brezilya fönü bayanlara aynı zamanda bakım sağlarken istedikleri düz saçlara kavuşmasını sağlayan bir uygulamadır. Çoğu güzellik işlemi zarar verip önleyici bir tedavi ile uygulanması gerekirken saçınızın düzleşmesine yardımcı olan bu güzellik işlemi size bakımlı saçları vaat etmektedir. Saçınız pek çok nedenle yıpranır. Boyarken ya da saçınızı açarken saçınızın bu işlemlerden etkilendiğini görmeniz çok uzun sürmez. Saç bir süre sonra canlılığını kaybeder kolay kırılır ve soluk bir renkte görünür. Bu işlemler sonrasında yapılan uygulamalar saçın daha fazla yıpranmasına neden olmaktadır.

Ancak keratin tedavisi sayesinde eski saçlarınıza kavuşmanız dakikalar alacaktır. Saçlarınız yeniden hiç işlem görmemişcesine ipeksi ve parlak bir görünüme kavuşurken aynı zamanda düz görünüm size bu bakımın hediyesi olacaktır. Her gün fön uygulayarak yıpranan saçları daha iyi besleyen ve 6 aya kadar düz saç vaat eden bu işlemle düzleştirdiğinizde ortaya çıkan sonuç muhteşem olacaktır. Saçınızı düzleştirirken bakım yapmak artık zor değil.

Keratin Yüklemesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kuaförlerde 50 TL’ye keratin bakımı yada keratin yüklemesi diye reklamlar görebilirsiniz. 50 TL yada 100 TL ye keratin bakımı olmaz. Natura keratin markalı ürünlerimizi kullanan kuaförler keratin bakımını 300 TL ile 500 TL arasında uygularlar. Uygun fiyata yapılan işlem keratin bakımı değildir uygun fiyata yapılan işlemde saçınıza keratin içeren bir maske sürülmesidir. Keratinli saç maskeleri maliyeti oldukça ucuzdur sitemizde 500 ml natura saç maskesi 60 tl ye satılmaktadır. Bu maske ile 10 uygulama yapılır kişi başı maliyeti 6 tl ye gelir. Fakat asıl mesele keratinli saç maskeleri saf keratin değildir. Keratin gibi hasarlı yıpranmış saçları onaramaz. Nedeni saf keratin olmadığı için saç tellerinin içerisine giremez. Sadece saçlara biraz yumuşaklık kazandırır.

Keratin Tedavisi Hakkında

Canlılığını yitirmiş, mat ve kuru saçlar için saça keratin yüklemesi yapılmalıdır. Keratin saç bakım ürünleri ile doğal ve bitkisel çözümlü keratin tedavisini saçınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Saçın beslenmesinde kullanılan bir protein olan keratin saçı besleyerek ona canlılık kazandırır.

Keratin tedavisi işlem görmüş, yıpranmış saçlarda periyodik olarak uygulanır ve sonuç olarak saçta uzun süren bir canlılık sağlar. Ayrıca saçta düzleştirici etki yaratarak uzun süreli düz saç kullanımı sağlar.

Keratinin Amacı

Saçta keratin eksikliği saçın mat ve cansız görünmesine neden olur ve saç tellerinin incelmesini sağlar. İncelen saç çok çabuk kopar ve dökülür. İşte bu nedenle saça periyodik olarak keratin bakımı yapılmalıdır. Keratinin amacı, saçın ihtiyacı olan proteini sağlamaktır. Saç tellerinde derinlemesine yenilik sağlayarak hücresel onarım yapar. Saç keratini saçın canlı ve hacimli görünümünde belirleyici unsurdur. Saç yapısını bozmaksızın saçı içten onaran keratin aynı zamanda saçta esneklikte sağlayarak kolay şekillenmesine yardımcı olur.

Keratin Sonrası

Saçınız keratin uygulaması sonucunda muhteşem bir görünüşe kavuşacaktır. Ancak bu uygulama sonucunda dikkatli olunması gereken bazı durumlar vardır. Bunlar sonucunda muhteşem bir brezilya fönü işlemine kavuşmanız ve 6 ay süren rahatlığa merhaba diyebilirsiniz.

Saçınızı keratin işleminden sonra 48 saat ile 72 saat süresince yıkamamanız gerekmektedir. Terlemekten kaçınmanız bu işlemin sonucunu etkileyecek önemli işlemlerden biridir. Eğer 48 saate kadar saçınız ıslanırsa kendi kurumadan düzleştirici ile üzerinden geçin ve düzleşmesini sağlayın. Uygulama sonucunda her yıkamadan sonra saçlarınızı mutlaka fön makinasından yardım alarak kurutun. Saçınızı atkuyruğu yapmaktan kaçının ve tokalar takmamaya çalışın. Saçlarınızın şeklini etkileyebilecek olan işlemlerden uzak durmanız son derece önemlidir bu nedenle saçlarınızda iz yapacak olan saçı kulağın arkasına atma gibi işlemlerden kaçının. Saçlarınız ilk 48 saat süresince olabildiğince düzgün olmalı ve üzerinden sık sık düzleştirici ile geçilmelidir.

Bütün bu işlemleri 72 saat süresince uyguladığınızda keratin bakımını son derece başarılı bir şekilde tamamlamış ve düz saçların keyfini çıkarmaya başlamış olacaksınızdır.

Keratin Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Saçınızı 48 ile 72 saatlik bir süre yıkamayın.
  • Terlemeye neden olabilecek faaliyetlerden uzak durmaya çalışın.
  • İlk 48 saat içerisinde eğer saçınız yanlışlıkla ıslanırsa veya nemlenirse kurutma makinesi ile kurutun veya orta derecede düzleştirici ile düzleştirin.
  • Her yıkamadan sonra saçlarınızı fön makinesi ile mutlaka kurutun. Saçları kendisinin kurumasına bırakmayın.
  • Saçınızı sıkı at kuyruğu yapmayın, klipler, tokalar veya saç bantları takmayın.
  • Saçlarınızı kulakların arkasına koymayın.
  • İlk 48 saat içerisinde saçınızı mümkün olduğunca düz tutmaya çalışın.

Okuyucu Değerlendirmesi
[Toplam: 1 Yüzde: 5]