En İyi Şampuan Hangisi? – İnceleme ve Karşılaştırmalar

En İyi Şampuan Hangisi
En İyi Şampuan Hangisi? Okuyun ve Tercih Edin!

En İyi Şampuan kavramı saçtan saça ve kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Özellikle saçları konusunda şikayetçi olan bayanlar, En İyi Şampuan seçimi konusunda önemli sıkıntılar yaşamaktalar. Kimi bayanlar en iyi şampuan ürünlerini bitkisel şampuan olarak seçerken, kimi bayanlar ise bilindik markalara güvenip bu ürünleri tercih etmektedirler. Gerçi şampuan dediğimizde akla direk bayanlar geliyor. Çünkü saç konusunda daha fazla zahmet çekenler bayanlardır. Dikkat edilirse erkekler zaten en çok kepek yapmayan şampuan ürünlerini tercih ederler. Çünkü kepek sorunu pek çok erkek için oldukça can sıkıcı bir durumdur.

Saçlarınızı yanlış şampuan seçerek yıkadığınız zaman önemli sorunlar yaşayabilirsiniz. Ucuz diye ucuz şampuan alıp saçlarını kötü bir hale sokan veya kimyasal oranı oldukça fazla olup da saçlarını kimyasal şampuanlar ile yıkayıp doğal şampuanları kullanmayan pek çok kişi, önemli problemler yaşar. Bunlar arasında saç dökülmesi, saç kabuklanması ve saçta yıpranma meydana gelir. Unutulmamalıdır ki saçlar, bir insan için vitrindir ve kaliteli ve bakımlı saçlar ise bir insan için olmazsa olmazdır. Bu yüzden bu geniş inceleme ve karşılaştırma yazısında sizin için şampuan konusunda en önemli konuları değerlendireceğiz. Unutmayın! Saç Allah’ın insana vermiş olduğu bir emanettir ve bu emanete samimi bir şekilde sahip çıkmak gerekir. En doğru şampuanı seçerek ve saçlarınızı bu şampuan ile yıkayarak siz de en doğru tercihi yapmış olacaksınız. Sonuç olarak siz de en iyi şampuan tercihinizi bu yazı vesilesi ile yapacaksınız.

Konu Başlıkları

Abone Olarak Yeni Yazılardan Haberdar Olmak İster Misin?

En İyi Şampuan İncelemeleri – En İyi Seçimler ve Kıyaslamalar

Bu incelemeler ve kıyaslamalar içerisinde bayanlar için en iyi şampuan, erkekler için en iyi şampuan, organik şampuan, nemlendirici şampuan, dolgunlaştırıcı şampuan, kepek yapmayan şampuan, dermatolojik şampuan gibi başlıklara ayırdık. Bu başlıkların sayısı ilerleyen dönemlerde artabilir.

Bayanlar İçin En İyi Şampuan Önerileri

Bayanlar için En İyi Şampuan Önerileri
Bayanlar İçin En İyi Şampuan Önerileri

Hep görürüz bayanları. Saçları rüzgarda dalga dalga savrulsun ve kuru olmasın isterler. Kimi bayanlara dalgalı saçlar, kimi bayanlara düz saç yakışıyor. Diğer saç modelleri de elbette yakışıyor ancak bu iki saç modeli, en sık gördüğümüz saç modelleri arasındadır. Her türlü saç modelinin temelinde sağlam ve kaliteli saç olması istenir. İşte bu yüzden bu şampuanlar arasında bayanların tercih edebileceği şampuanları markalarına ve niteliklerine göre sıralayalım.

Bayanlar İçin Saç Yumuşatan Şampuan Tercihleri

Yaptığımız araştırmalarda bayanlar için saç yumuşatan şampuanlar arasında bunları en uygun tercih olarak bulduk:

Schwarzkopf Gliss Magnificent Strength Şampuan 400ml

Schwarzkopf’un üretmiş olduğu şampuanlar arasında saç yumuşatan ve onaran şampuan sınıfına giren bir şampuan olduğu, araştırmalarımızda ortaya çıktı. Bu ürün zayıf ve çabuk kırılan saçların bakımını sağlıyor.  Bu ürüm saçı kökten uca güçlendiriyor ve direnci artırıyor. Olası yıpranmalara karşı saçları koruyor. Zayıf ve çabuk kırılan saçlar için kullanılabilir. Schwarzkopf markasına güvenen her kadının bu ürün hakkında bir sıkıntı yaşayacağını zannetmiyoruz. En İyi Şampuan.info olarak düşüncemiz bu yönde doğrusu. Peki ya sizin düşünceniz neler? Schwarzkopf hakkında yorumlarınızı lütfen yorum kısmında belirtin. 

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağlı Şampuan

Eyüp Sabri Tuncer denince akla direk kolonya gelir. Genellikle kolonya üreten bu firma doğal ürünler konusunda da oldukça başarılıdır. Zeytinyağı denince zaten herkesin aklına doğallık geliyor. Eyüp Sabri Tuncer‘de doğal ürünler portföyü arasında DOĞAL ZEYTİNYAĞLI ŞAMPUAN‘ ı da eklemiş. Çoğu şampuan kimyasal içerir ancak doğallık oranı çok yüksek olsun ve saçlarımı yumuşatsın diyorsanız, tercihlerinizden biri de bu ürün olmalı. Neden mi? Çünkü yaptığımız araştırmalarda olumlu geri dönüşler aldık.  Olumlu geri dönüş demek ise müşteri memnuniyeti demektir. Saç yumuşatan şampuan tercihiniz, bizimle gerçekleşiyorsa eğer, bu gurur verici bir şey doğrusu. Bu ürün hakkında düşüncelerinizi ve yorumlarınızı lütfen yorum kısmında belirtin.

Bayanlar İçin Kepeğe Karşı Etkili En İyi Şampuan Tercihleri

Yaptığımız araştırmalarda bayanlar için kepeğe karşı etkili şampuanlar arasında bunları en uygun tercih olarak bulduk:

Florame Kepekli Saçlar İçin Şampuan

Florame gerçekten çok güzel ürünler üreten bir marka doğrusu. Bu ürün düzenli kullanımda kepek oluşumunu ve saç derisindeki hassasiyeti engelleyen Organik Katran Ardıcı, Çay Ağacı, Sedir ve Ökaliptus uçucu yağlarını ve diğer bitki ekstrelerini içeriyor. Saç derinizi arındırıyor, besliyor, dengeliyor ve yatıştırıyor. Şampuanın içerdiği etken maddeler aşağıda detaylı bir şekilde verilmiştir. Sizin en iyi şampuan tercihiniz Florame olabilir mi? Hadi şimdi yorumda belirtin 🙂

Aqua (Water), Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Water, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Caprylyl/Capryl Glucoside, Glycerin, Decyl Glucoside, Inulin, Yogurt Powder, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, Adiantum Capillus Veneris Leaf Extract, Thymus Serpillum Extract, Juniperus Oxycedrus (Cade) Wood Oil, Cedrus Atlantica (Atlas Cedar) Bark Oil*, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil*, Benzoic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Levulinate, Levulinic Acid, Citric Acid.

Bioderma Node P Regulating Shampoo

Adı üstünde Bioderma. Bir kere şunu en baştan söylemeliyiz. Ürün kesinlikle deterjan nevi içerikler içermiyor. Tüm saçlar için kullanılabilir. Kuru veya yağlı saç ayrımı gözeten bir şampuan modeli değil. Ürünün faydaları arasında;

 1. Kepeğe eğilimli kuru yada yağlı , tüm saç tiplerine uygun olarak formüle edilmiş Node P saç ve saçlı derinin nazikçe temizlenmesine , biyolojik olarak kepeğin giderilmesine yardımcı oluyor.
 2. Saçlı derinin arındırılmasına destek oluyor.
 3. Saçların yumuşaklık, parlaklık ve esneklik kazanmasına destek oluyor.
 4. Yüksek saç ve göz çecvresi toleransına sahip.
 5. SLS ve paraben içermez. Dermatolojik ve oftalmolojik olarak test edilmiş.

Tüm detaylara binaen Bioderma hakkındaki görüşünüzü lütfen yorum kısmında belirtin ve bu yazıyı değerlendirmeyi unutmayın!

Abone Olarak Yeni Yazılardan Haberdar Olmak İster Misin?

Bayanlar İçin Yağlı Saçlara Özel En İyi Şampuan Tercihleri

Yaptığımız araştırmalarda yağlı saçlara özel şampuanlar arasında bunları en uygun tercih olarak bulduk:

Capilactif Yeniden Dengeleyici Şampuan

Capilactif markasının üretmiş olduğu ve yağlı saçlar için TAVSİYE EDİLEN ŞAMPUANLAR arasında yer alan bu şampuan, sizin için uygun bir tercih olabilir. Ürün ile alakalı ilgili detaylı bilgi vermek gerekirse eğer;

 1. Saç derinizi yeniden dengeler.
 2. 86 adet bitkisel kaynaklı güvenilir ve etkili formül içerir.
 3. Yeniden dengeleyici saç bakım şampuanı nadiren yağlanan saç derileri için özellikle formulize edilmiştir.
 4. 9 bitkili aktif kompleks ve bitki özleri saç derinizi yeniden dengeleyecek ve saça yumuşaklılık kazandırır.
 5. İçeriğindeki Lipacide sayesinde deri eko sistemini düzenler, seboreyi azaltır.

Ürünü şu şekilde kullanmanız gerekmektedir:

 • Islak saça, her tarafa yayarak ve hafifçe masaj yaparak uygulanır ve iyice durulanır.
 • Saç derisine göre günlük ya da haftada iki defa olmak üzere en az 2 ay boyunca uygulanır.
 • Ambalaj açıldıktan 12 ay içerisinde tüketilmelidir.

Restorex Arındırıcı Bakım Şampuanı

Bu ürün ince telli ve yağlı saçlar için Restorex tarafından üretilmiş. Üründen en yüksek derecede fayda almanız için saç yapınızın bahsettiğimiz düzeyde olması gerekmektedir. Ürün ile alakalı detaylı ve faydalı bilgilere değinecek olursak;

 Phytosterolviçeren bitkisel formül ile saçın ve saç derisinin sağlıklı olmasını sağlar, saçların hızlı uzamasını uyarır. Ayrıca formülündeki bitkisel vitamin ve mineraller saç tellerini besleyerek sağlıkla uzayan saçları korur, güçlendirir. 

Bayanlar İçin Kuru Saçlara Özel Şampuan Tercihleri

Yaptığımız araştırmalarda kuru saçlara özel şampuanlar arasında bunları en uygun tercih olarak bulduk:

Ausganica Damage Relief Shampoo 250ml

Ürün kuru saçlar için önemli ve tercih edilebilir bir şampuan. Kuru saçlar için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, içerdiği kimyasallar ile saçları daha fazla yıpratmamasıdır. İşte bu noktada bu şampuan yüzde 85’lik organik olma oranıyla etkili bir tercih olarak gözüküyor. Diğer detayları belirtmek gerekirse;

 1. Bu bakım şampuanı, zengin içerikli calendula ve gotu kola ile kafa derisini beslerken yıpranmış saç tellerini onarmaya yardım eder.
 2. Biberiye yağı ile saç yüzeyini yeniden yapılandırır ve saç derisini canlandırır.
 3. Lavanta yağı ile yıpranmış saçı düzenler ve yatıştırır.
 4. Gotu kola ile saçlar kalınlaşır.
 5. İçerdiği çemen ile bozuk veya tehlikede olan saç derisini düzenler.
 6. Kına ile yoğun bir şekilde besler.
 7. Maydanoz ile saç çekirdeğini güçlendirir.
 8. %85 OFC Organik Sertifikalıdır

Phyto Phytosquam Anti Dandruff Moisturizing Shampoo

Bu şampuan kuru saçlar için tasarlanmış. PHYTOSQUAM saçlarda oluşan kepeklenmeyi önlemeye ve saçlara nem kazandırmaya yardımcı olan bir niteliğe sahiptir. Bitkisel kompleksi saç derisinde aşırı pullanma sürecini engellemeye yardım eder. Japon soforacı ağacı içeriğiyle cilt bariyerini yeniden yapılandırmaya, güçlendirmeye ve kepeğin tekrar oluşmasını engellemeye destek olur. Saçları güzelleştiren bitkisel aktif içerikleri saç fiberlerini nemlendirmeye yardımcı olur. saçların kepeksiz yumuşak ve parlak görünmesine destek olur.

Ürünün Kullanımı:

PHYTOSQUAM şampuanı haftada 2-3 kez kullanın. Islak saçınıza uygulayıp, durulayın. Aynı uygulamayı saçınıza masaj yaparak uyguladıktan sonra 2-3 dakika saçınızda şampuanı bekletip durulayın.

Bayanlar İçin Yıpranmış Saçlara Özel Şampuan Tercihleri

Yaptığımız araştırmalarda yıpranmış saçlara özel şampuanlar arasında bunları en uygun tercih olarak bulduk.

Capilactif Okaliptus Saç Bakım Şampuanı

Ürün okaliptüs etkisi ile saçları canlandırır ve yıpranma etkisini ortadan gidermeye yardımcı olur. Ürün faydalarına gelirsek aşağıdaki açıklamaları yapabiliriz.

 1. Saç derisini tazelemek için üretilmiştir.
 2. 85 Bitkisel kaynaklı Güvenilir ve etkili formül.
 3. Okaliptüs saç bakım şampuanı saç derinizi yeniden dengelemek , temizlemek ve saç diplerinizi yatıştırmak için özel olarak formülize edilmiştir.
 4. 9 bitkili aktif kompleks ve okaliptüs özü saçlarınızı nemlendirir ve yeniden oluşuma destek verir.
 5. Bu saç bakım şampuanı tazelik hissi verir ve saçlarınızı yumuşatır.

Ducray Sensinol Şampuan

Bu şampuanı saçları yıpranan bayanlara özellikle öneriyoruz. Neden mi? Çünkü:

 1. Hava kirliliği, çevresel etkenler, uygun olmayan şampuanların kullanımı sonucunda hassaslaşmış saç derisinin rahatlamasına, ve yanma hissinin hafiflemesine yardım eder.
 2. Paraben, parfüm, renklendirici içermez.
 3. Saç derisinin fizyolojisine uygundur.
 4. Saçlarda doğal dengenin sağlanmasına yardım eder.

Abone Olarak Yeni Yazılardan Haberdar Olmak İster Misin?

Erkekler İçin En İyi Şampuan Önerileri

Erkekler İçin En İyi Şampuan ÖnerileriErkekler İçin En İyi Şampuan Önerileri
Erkekler İçin En İyi Şampuan Önerileri

Erkeklerin en önemli sorunlarından birisi daima kepekten dolayı ceketlerinin veya kıyafetlerinin kepekle dolması olmuştur. Saç dökülmesi ve kellik de erkeklerin saç ile alakalı önemli sorunlarındandır. Bu yüzden saçların ve saç diplerinin oldukça güçlü ve yıpranmamış olması gerekir. Satılan pek çok şampuanda saç diplerini mumsu bir tabaka ile kapatan şampuanlar mevcuttur.

Saç köklerinin ve saç tellerinin yapısı
Saç köklerinin ve saç tellerinin yapısı (Kaynak)

Erkekler İçin Kepeğe Karşı Etkili En İyi Şampuan Tercihleri

Kepeğe karşı etkili pek çok şampuan var. Biz bunlardan 2 tanesini sizler için seçtik ve ürünün çok fazla kimyasal içermemesine dikkat ettik. Haydi okumaya başlayın.

Ducray Squanorm Şampuan OILY Dandruff

Saçtaki pulların dökülmesine kuru kepek adlı verilir. Yağlı kepekler ise, çok fazla sebum üretimi nedeniyle saçlı deriye yapışıktır. Bu şampuanın içerisindeki özel bileşenler, yağı kepek oluşumuna sebep olan nedenleri gidermeye yardımcı olur. Yağlı kepekli şampuanı içerisinde bulunan temizleme bazı, arındırıcı piroctine olamine ile zenginleştirilmiştir. Saçın ve saç derisinin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. İlk uygulamadan itibaren yağlı kepek probleminin giderilmesine yardımcı olur. Saçlı deriniz canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanır.

Restorex Kepeğe Karşı Etkili Şampuan

Restorex, Phytosterolviçeren bitkisel formül ile saçın ve saç derisinin sağlıklı olmasını sağlar, saçların hızlı uzamasını uyarır. Formülündeki bitkisel vitamin ve mineraller saçı besleyerek sağlıkla uzayan saçları korur, güçlendirir.

En İyi Şampuan Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

Televizyonda Sürekli Reklamı Yapılan Şampuanlar Alınmalı Mı?

Hiç bir markanın hakkını yememek lazım. Her marka kendi ürününü kaliteli bir şekilde üretmek ister. Ancak bazı markaların ürettiği şampuanlar, saç köklerinde mumsu bir tabaka oluşturarak saç dökülme sürecini hızlandırabilir. Bu yüzden reklamı yapılan her ürünü almak zorunda değilsiniz.

Tavsiye Üzerine Şampuan Alınır Mı?

Dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri ise, en iyi şampuan tercihinde bulunurken, arkadaşlarınızdan ve diğer tanıdığınız kişilerden tavsiye almaktır. Bazen tavsiyeler gerçekten işe yarayabilir. Ancak daha önce yukarıda yazdığımız ürünler konusunda bir araştırma yapın. En İyi Şampuan hangisi olduğunu siz düşünün ve ona göre karar verin…

Okuyucu Değerlendirmesi
[Toplam: 4 Yüzde: 2.5]