Bitkisel Şampuan Kullanmanın Önemi

7

Bitkisel şampuan ürünleri şu sıralar oldukça revaçta. İnsanlar artık saçlarının sağlığını çok düşünüyorlar. Bu nedenle kimyasal olmayan ve bitkisel şampuan tercih eden kişilerin sayısı oldukça fazla gibi görünüyor. Bitkisel şampuanın önemi, aslında saç köklerinin çeşitli kimyasal nedenler sonucu zayıflaması ile ortaya çıkıyor. Kimyasallardan dolayı yıpranan saçlar ise mecburen organik veya bitkisel şampuan kullanımını gerektiriyor.

Bahsettiğimiz bu sebepler yüzünden sizin için bitkisel şampuan kullanmanın önemini kısaca belirttik. En İyi Şampuan.info olarak bu yazının sizin için önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu yazıyı okumadan önce sitemize ABONE OLMANIZI ve diğer yazıları kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Abone Olarak Yeni Yazılardan Haberdar Olmak İster Misin?

Ağır ve Yıpratıcı Kimyasal Maddelerin Bulunmaması

Kimyasal Şampuana Hayır, Bitkisel Şampuan İçin Evet
Kimyasal Şampuana Hayır, Bitkisel Şampuan İçin Evet

Kimyasal maddeler saçlarınızı yıpratır ve zaman içerisinde dökülmesine sebep olur. Piyasada çok fazla kimyasal madde içeren şampuan var ve bu şampuanlar insan sağlığı için pek de yararlı değil. Nedendir bilinmez ama reklamlarda bu markadaki şampuanların reklamları sürekli olarak yayınlanır. Uygun fiyata saç temizliğini sağlayabilen kimyasal içerikli şampuanlar var ancak dediğimiz gibi bu ürünlerin kimyasal seviyesi oldukça sıkıntılı.

Bir şampuanın içerisinde Sodyum Lauril Sülfat, Sodyum Laureth Sülfat, Amonyum Lauril Sülfat, Sodyum Myreth Sülfat, Siloksan, Lauril Alkol, Propilen Glikol ve Sülfonat gibi maddeler var ise bu şampuanı çok sık kullanmamanızı tavsiye ederim. 

Bitkisel şampuanlarda bulunan kimyasal seviyesi oldukça yüksek değildir. Örneğin TRESAN markalı şampuanlar, saçlarınız için bitkisel şampuan özelliği taşır. Bu marka sadece bir örnektir. Bilgilendirme amacıyla belirtmekteyiz.

Dünyanın her yerinde aslında kimyasal şampuanlar konusunda bir konsensus oluşmuş durumda. Fakat kimyasal şampuanlar ile birlikte yüksek ticaret marjı yakalayan dev firmalar bu konuda taviz vermiyorlar. Reklamlar vasıtası ile insanlara kimyasal şampuanların yararlı olduğunu yansıtıyorlar. Halbuki bitkisel şampuanlar insan sağlığı için önemli.

No-Poo Akımı ve Bitkisel Şampuan Tepkisi

Aslında şu sıralar No-Poo diye bir akım var. Şampuan kullanmadan saçları temizlemek. Bu konuda bir yazı hazırlayacağız yakında. Bunu da okumanızı öneririz. Bu olay bitkisel şampuanın bir üst kademesi diye düşünüyoruz ama saçları ne kadar temizliyor ve ne derece temizlik sağlıyor? Bu konu üstünde düşünmek lazım.

Biz iki taraf arasında da tarafsız duruyoruz. Çünkü bunu okuyuculara ve kullanıcılara bırakıyoruz.

Bir sonraki paylaşımda görüşmek üzere. İyi günler. Yorumlarınızı bekleriz. 🙂

Abone Olarak Yeni Yazılardan Haberdar Olmak İster Misin?

Okuyucu Değerlendirmesi
[Toplam: 3 Yüzde: 3]

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

7 Yorumlar

 1. Şampuan Hammaddeleri Nelerdir? - En İyi Şampuan

  […] kimyasal maddelerdir ve piyasada sıkça rastladığınız şampuanlarda kullanılan maddelerdir. Bitkisel şampuanlar biraz daha az kimyasal madde içerir ve bu konuda kimyasalların oluşturmuş olduğu tahribatı […]

 2. Şampuan Ne Sıklıkla Kullanılmalı? - En İyi Şampuan

  […] malzemeler bedenimizi temizler ve temiz kokmamızı sağlar. Gerçi bugünlerde saçlarımız için bitkisel şampuan kullanmak zorundayız. Çünkü kimyasal şampuanlar, vücudumuza oldukça zarar verebilir. Kimyasal şampuanlar […]

 3. Şampuan Değişikliği Kaşıntı Yapar Mı? - En İyi Şampuan

  […] deneyin ve artık onu kullanın. Seçiminizi yaparken kalbinizi dinleyin. Ve olabildiğince bitkisel şampuanları tercih etmeye çalışın. Çünkü ne düşünürseniz düşünün, kimyasal şampuanlar her zaman saç dokusuna zarar […]

 4. Uygun Fiyatlı Şampuan : 5 Hesaplı Ürün - En İyi Şampuan

  […] Bitkisel şampuan örneği olarak bu ürünü eklemezsek olmazdı. Hem bitkisel olması ve hem saç derisini kimyasallar ile tahriş etmemesi için bu şampuanı tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlı şampuan listemizde dördüncü sırayı aldı. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.